Piyasadaki en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı, şüphesiz ki Adobe Photoshop’tur, fakat eğer eğitimini almamışsanız, iyi derecede kullanmanız çok zordur ve pahalıdır.

Photoshop, ev kullanıcıları için yeniden boyutlandırma, kırpma ve pozlama telafisi gibi temel ve yarı-gelişmiş görevler için gerekli değildir. İndirilebilir fotoğraf düzenleme araçları da artık çok gelişmiş ve hemen hemen Photoshop’un yapabildiği herşeyi ve hatta daha da fazlasını yapabilir. En iyi kısım da, birçoğu tamamen ücretsizdir.

Aşağıdaki liste masaüstü bilgisayarlar içindir.

GIMP

editingsoftware_gimp-640x640
Genellikle Photoshop, GIMP (GNU Image Manipulation Program), genellikle Photoshop’a en iyi ücretsiz alternatifi olarak  lanse edilir ve gönüllü yazılımcılar topluluğu tarafından  geliştirilen açık kaynaklı bir uygulamadır. Adobe’a  yüzlerce dolar ödemek istemeyen tasarımcılar için olmazsa olamaz, Mac ve PC için versiyonları olan, profesyonel düzeyde düzenleme ve rötuş araçları olan bir uygulamadır.

Programı başlattıktan sonra, fotoğraflarınızı görüntüleyen özel bir pencere, araç kutusu ve katmanlar için pencereler bulacaksınız.  Araç kutusunda, kırpma, kement, boya ve fırça araçları ile fotoğraflarınıza çeşitli efektler uygulayabilirsiniz. Bu Photoshop gibi görünebilir ama GIMP’in  kendine özgü  görünüm ve hissi vardır.

İndirme adresi;

Windows, Mac OS X, Linux

PhotoScape

Photoscape
Resim düzenlemenin yanı sıra, PhotoScape; slayt gösterileri, hareketli GIF, ekran yakalama, görüntülerini ayırmak ve birleştirmek gibi özellikler sunar. En çok kullandığınız özellikleri düzenlemek için araç çubuğunu özelleştirebilir ve yazılımın sunduğu tüm olanakları görmek için tekrar varsayılan araç çubuğuna dönebilirsiniz
PhotoScape yazılımı ücretsiz olarak indirilebilir ama Open Candy network ağının bir parçası olduğundan, bu ağa dahil olan diğer programların reklamları çıkar. Reklamlar sadece bu program çalışırken çıkar ve bilgisayarınızda diğer programları etkilemez.

İndirme adresi:

Windows 10 ve Mac OS X, Diğer Windows sürümleri

Nik Koleksiyonu

Nik Collection
Nik Koleksiyonu Google tarafından sunulan tam bir görüntü düzenleme paketidir … ve şimdi tamamen ücretsiz. Bu şu anda tam ve en güçlü  online fotoğraf araçlarından biridir. Koleksiyon, farklı bir fonksiyonları ile yedi toplam eklenti içerir. Color Efex Pro birçok filtre sağlarken Analog Efex Pro, eski görünüm üreten veya dijital fotoğrafı daha doğal görünmesi sağlayan bir eklentidir. Viveza filtreleri kullanarak fotoğrafta belirli renkleri değiştirmek için izin verirken Siver Efex Pro, siyah-beyaz görüntüler için hazırlanmıştır. Sharpener Pro netliğini artırmayı sağlarken, Dfine size gürültü azaltma yetenekleri verir.
Google bu üründe güncelleme yapmıyor ve muhtemelen bir zaman sonra dağıtımını durduracak, onun için hemen indirmenizde fayda var.

İndirme adresi;

Windows, Mac OS X

Paint.NET

Paint.net
Paint.NET aslen Microsoft tarafından desteklenen ve üniversite lisans öğrencilerinin tasarım projesi olarak geliştirilmiş ve bu projede bulunan mezunlar tarafından güncelleştirilmeye devam edilen bir programdır. Başlangıçta Windows’un bir parçası olarak gelen Microsoft Paint için ücretsiz bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Paint.NET, Microsoft Paint’in işlevselliğini çok aşan bazı gelişmiş özelliklere sahiptir.
Paint.NET, sınırsız “geri al”,  katmanlar, çeşitli özel efektler, sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve  diğer bazı özellikleri sunuyor. Paint.NET, Photoshop ve diğer ücretli programlardan beklediğinizden daha gelişmiş fotoğraf düzenleme kabiliyeti sunuyor.

İndirme adresi;

Windows

Şerif PhotoPlus Starter Edition

PhotoPlus Starter Edition
Şerif firması,  fotoğrafları düzenlemek, kullanıcılara temel araçları vermek için yazılmış ücretli bir yazılım paketinin ücretsiz bir sürümü olarak Photo Plus Starter Edition’ı yarattı. Yazılımda yeniden boyutlandırma, filtreler ve efektler uygulama, kırmızı göz azaltma gibi araçlar var. Ücretli sürümünün bazı özelliklerden yoksun ama  yükseltme yapmanıza ikna edecek kadar özellikler içeriyor.

İndirme adresi;

Windows

©2020 Infoline Bilgi İşlem Sistemleri Ltd. Şti. Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir. Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Kullanım şartları.

BİZE ULAŞIN

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap. Şu anda yokuz. Lütfen e-posta gönderiniz, en kısa zamanda size döneriz.

Gönderiliyor
veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?